משייה - חוויה קולינרית של מזון מוקפד

חברתי הטובה, גרה בארצות הברית, היות ושתינו פודיז האוהבות לאכול וגם לבשל, אנו נהנות ממאכלים חדשים המעניקים לנו השראה, מרחיבים את הנפש ומעודדים יצירתיות, אנו אוהבות לנצל את זמננו המשותף במציאת היופי והאמנות שסביבנו – החל במוזיאונים, גלריות לאמנות, אמנות רחוב, בגדים מבדים איכותיים ואוכל משובח.

עבורי, מנה חדשה, מסקרנת וטעימה היא כיצירת אמנות המורכבת מכל החושים, ולכן אני נהנית ומעריכה אותה אף יותר מיצירת אמנות הכוללת את חוש הראיה בלבד.

במסגרת ביקור זה בארץ, קבענו ארוחת ערב ביחד עם בני זוגנו במסעדת משייה, מסעדת שף עם נגיעות מרוקאיות וערביות.
משיה הינו תבלין בעל טעם חזק שמקורו בעץ האגוז מוסקט (עץ האגוז מוסקט מניב פירות צהובים שבתוכם האגוז והוא מוגן ברשת אדומה הנקראת משיה). נהוג לשלב את תבלין המשיה בשלמותו או בצורה הטחונה במינון קטן בתבשילי קדירה ממושכים, מרקים, רטבים וקציצות. בעוד שבמטבח ההודי המשיה משמש בעיקר למאכלים המכילים בשר ולמרקים עם כרובית או תפוחי אדמה, במטבח המרוקאי המשיה מהווה תבלין עיקרי. בחירתו של השף המרוקאי יוסי שטרית בשם זה למסעדתו – מעניקה לה ניחוחות של בית וחזרה למקורות.

עם הגיענו המארחת הושיבה אותנו בשולחן ובטרם עלעלתי בתפריט, ספגתי את אוירת המקום. אנו אוכלים עם כל החושים וניכר כי השקיעו במקום מבחינת עיצוב, אוירה ומוסיקה – אלו מעניקים למקום אווירה תוססת ועכשווית. עיון בתפריט מלמד כי הוא מיועד בעיקר לאוכלי כל – כשהאפשרויות נעות בין בשרים, דגים ופירות ים ועד לניוקי על בסיס גבינות. טבעונים יתקשו למצוא את עצמם במקום.