פיצה עגבניה - הגשה אסתטית ונעימה והשירות מחויך מצד לצד

כשאני בדרך מתל אביב, והיה לי יום אינטנסיבי אש, וצריכה-חייבת-מתה-גסוסה לאכול משהו על הדרך, יש לי הרגל שכזה – לאכול בפיצה עגבניה.
 
קודם כל, זו פיצה מבצק דק ביותר, אז זה בעצם נוח לשכנע את עצמך שהפיצה דיאטטית. (היגיון דומה אגב הולך בסוכריות גומי: הן דיאטטיות כי הן לא מתעכלות בבטן. שמחתי לעזור, זקוקים לניקוי המצפון לבליסה - פנו אלי תמיד!).
 
דבר שני – קונספט הסלייס של עגבנייה הוא גאוני. פיצה זה לא דבר נוח למאכל, ואיזה כיף שאפשר לקפל אותה ולאכול. רק חיות יתלכלכו אחרי פיצ'ר כזה (תסתכל על הצווארון שלך, כולו מרוח, חיה!).
 
דבר שלישי – התהליך שלה לוהט, ליטרלי! פיצה עגבנייה תמיד נאפית בתנורי אבן, הרוטב טעים ועדין והגבינה היא גבינת מוצרלה אמיתית. מי שמבין בהכנת פיצה יודע שהאתגר הכי גדול בבית הוא הטמפרטורה של התנור. כשאני אגדל יהיה לי טאבון, בן פורת יוסף.

כשהפיצה מהעיר הגדולה עשתה כבוד לפריפריה והגיעה ליבנה, הרגשתי שיש פה מחויבות אישית מקצועית שלי לבחון את העניין.
וכך הרמתי טלפון לבעל, הילדים, השכנים, החברים ושמנו פעמנו לסניף הקרוב למקום עבודתי, מרכז 'ביג' ביבנה. נוח מאוד להגיע לסניף – אין פקקים, יש שפע של חניה בחניון תת קרקעי, והקומה כולה מלאה באפשרויות טובות להשביע את נפשכם. אמריקה (ככה זה בפריפריה, אנחנו לא רגילים לשפע הזה).
 
הסניף כולל טאבון אבן מהחלומות, אזור ישיבה נחמד, שירות מהיר ומתוקתק, תפריט שמשלב גם פסטות, סלטים וקלצונה ועוד.
 
הזמנו מהכל – פיצה אחת ענקית, עדינה וטעימה עם רוטב איכותי בטעם עדין, גבינת מוצרלה איכותית, תוספות משולבות (פטריות, עשבי תיבול, זיתים, פסטו ושום... ), קלצונה שמנמן ועסיסי עם בצק פריך ותפוח, פסטה שמנת ופטריות עם רכיבים טריים שהתבשלה במקום.
 
המנות הגיעו מהר ומדויק, ההגשה אסתטית ונעימה, והשירות מחויך מצד לצד.
כולם כמובן ניסו מכל וכל והשולחן שלנו נראה בסוף הארוחה כאילו עבר נחיל ארבה ולא השאיר פירור.
 
רגע לפני שסיימנו הסתערתי על הקופה ולקחתי תפריט משלוחים. נדרתי שעכשיו, פיצה עגבניה יקירה שלי, ניפגש יותר.

פיצה עגבניה, ​הקישון 1 מתחם G, יבנה
____________44