בריאות ארגונית - מה זה ולמה אתם צריכים את זה בארגון שלכם

בריאות ארגונית הוא מושג שמתחיל לתפוס תאוצה בשנים האחרונות ומציג קשר אדוק בין רווחת העובדים ובריאותם, לבין מידת התפוקות שלהם בעבודה. מה פירוש המושג? כיצד תוכלו לשפר את רווחת העובדים בארגון שלכם? כל הפרטים לפניכם.

מה זה בכלל בריאות ארגונית?

ארגונים וחברות מכל המגזרים והתחומים במשק, מצטרפים בשנים האחרונות למהפכת הבריאות והרווחה. המשמעות היא רחבה ובאה לידי ביטוי במגוון תחומים בעבודה ובסביבת העבודה. זה יכול לבוא לידי ביטוי בחיפוש תוכניות ביטוח בריאות בעלויות סבירות, לדוגמא, אשר נותנות מענה מקצועי ומקיף לעובדים ולבני משפחותיהם. זה יכול להיות מתן תשומת לב לפעילות גופנית במהלך יום העבודה, ולניהול אורח חיים בריא מבחינת האוכל שהעובדים אוכלים, ועוד.

עובדים בריאים – תפוקה גבוהה

התוצאה מדברת בעד עצמה – עובדים בריאים יותר ומרווחים יותר, מספקים תפוקות גבוהות יותר בעבודה, ובכך בעצם תורמים לגדילת והעצמת הארגון, אבל זה מתחיל עוד לפני כן. ארגונים רבים הבינו בשנים האחרונות כי המודל של העובד שרודף אחרי מקום העבודה השתנה, וכעת על מקום העבודה להתאים עצמו להתנהלות החדשה, שאומרת בעיקר להגביר את החיבור בין העובד למקום העבודה, כדי להעלות את התפוקה. מחקרים רבים מראים כי עובדים שמנהלים סגנון חיים בריא יותר, הם עובדים יצרניים יותר, נעדרים פחות.

אז איך עושים את זה?

הנה מספר רעיונות כיצד תוכלו גם אתם לשלב בריאות ארגונית בארגון שלכם:

פגישת עבודה בהליכה – אין כמו לחלץ את העצמות מחוץ למשרד, בהליכה נעימה אשר משמשת גם כפגישת עבודה. זה עוזר לקרב בין העובדים, מצמצם את הרגשת המעמדות ומאפשר אינטראקציה אותנטית יותר מאשר במשרד.

פעילויות מחוץ לעבודה – מקום עבודה שמשקיע בעובדים שלו באמצעות פעילויות, מסיבות, ימי כיף ואירועים שאינם קשורים לעבודה, הוא בהחלט מקום ששם דגש על בריאות ארגונית. זה יכול להיות תחרות ספורט, ערב שירה, הרצאה מעניינת וכו'.

ביטוח בריאות לעובדים – הידעתם כי כיום לא ניתן יותר לעשות ביטוח שיניים פרטי אלא רק במסגרת מקום העבודה? אם תחליטו לבטח את עובדיכם ובני משפחתם בביטוח שיניים, זה בהחלט יעלה את המוטיבציה שלהם!

מרחב פעילות גופנית – זה לא חייב להיות חדר כושר קומפלט, כל ארגון לפי מספר העובדים שלו והשיקולים שלו, אבל אם תוכלו לפנות מרחב כלשהו לפעילות גופנית בתוך מקום העבודה, ואף להצטייד במספר מכשירים מתאימים, זה בהחלט יסייע לעובדים שלהם לשמור על כושר, ועל בריאות.

 

כיצד בריאות ארגונית יכולה לעשות שינוי חיובי בארגון שלכם?

מעסיק אשר בוחר לעשות שינוי ולהתייחס למושג בריאות ארגונית במקום העבודה, הוא קודם כל מעסיק ששם את רווחת העובדים ואת הבריאות שלהם במקום הראשון. פירושו של דבר, שזהו מעסיק שבאמת אכפת לו. השקעה חכמה לטווח ארוך, ומה מקבלים בחזרה? תמורה הרבה יותר יקרת ערך: עובדים מרוצים, מרוכזים, מלאי אנרגיה, מודים, מסורים, ועוד.

 צרו קשר איתנו עוד היום - אנחנו זמינים בטלפון 09-9610600, שלוחה 1.

להתאמת תקציב עבורכם והצטרפות