הדרך הנכונה להעסקת עובדים מרוצים

בזירת הגיוס התחרותית של היום יותר ויותר מעסיקים נאבקים על כוח אדם איכותי ועל שימור העובדים לאורך זמן. עובדים רבים מקבלים הצעות אטרקטיביות בכנסים מקצועיים ובלינקדאין, באדיבות חברים שמנסים לפתות אותם עם תנאים מתגמלים יותר וארגונים צריכים למצוא את הדרך לגייס מראש עובדים מרוצים ולשמר את שביעות רצונם של הקיימים.

מה באמת חשוב לעובדים במקום העבודה וכיצד מציתים את התשוקה ומעלים את שביעות הרצון כל פעם מחדש?

אינטראקציה חיובית בין ממונים לכפופים ובין עמיתים

מתי בפעם האחרונה טיפחתם את מערכות היחסים בתוך הארגון? מערכת יחסים זו דומה למערכת זוגית. לחזר, להדליק, להעריך גם כשהכל נראה יציב ובטוח. עובדים זקוקים לתשומת לב ולטיפוח אישי ומקצועי, בין אם מדובר במילה טובה והכשרות לפיתוח ושכלול המיומנויות והקידום של העובד. חשוב להשקיע גם באירועי גיבוש למיניהם ליצירת קשר בינאישי חזק בין עמיתים בין אם בימי גיבוש OUTDOOR או פעילויות העשרה שיסייעו גם בפעילות המקצועית וגם ביצירת קשרים חבריים ליצירת אקלים תעסוקתי נעים יותר במשרד.

עובדים באוטונומיה, סיפוק ומה שביניהם

תחושת שביעות רצון היא תוצר גם של הנאה מהעבודה עצמה. ברגע שעובד מרגיש שהוא תורם ובעל ערך לקידום הפרויקט וזוכה לאתגרים מקצועיים, סומכים עליו ונותנים לו לבטא את עצמו – הוא ירגיש מחויבות פנימית גבוהה יותר. מקומות עבודה שמאפשרים מרחב תנועה וכן מעניקים לעובדים משימות שמתאימות להם וגם כרוכות באתגר ודינאמיות נהנים יותר מנבחרת של עובדים מרוצים. חשוב למצוא את האיזון בין מטלות יומיומיות ובין פיקוח ובקרה להתנהלות עצמאית בשטח ומעורבות גבוהה בפרויקטים שונים.

הטבות לעובדים זה שם המשחק

בעידן הנוכחי בו כולם מציעים יותר לעובדים חשוב להיתפס כארגון אטרקטיבי שיודע לפרגן לעובדים. חשוב לברר מה חשוב לעובד ומה יהפוך אותו לעובד יותר מרוצה, כאשר לעיתים יש הבדלי תפיסה בין עובדים צעירים למבוגרים, גברים לנשים, העדפות שנובעות מתחומי עניין. יש עובדים שמבחינתם ביטוח רפואי הוא הדבר הכי חשוב ואחרים לא יוותרו על סבסוד ארוחות צהריים על חשבון המעסיק ובכל מקרה, כדאי לגבש סל הטבות משלים שיכלול הטבות מכל הסוגים, הטבות על בסיס קבוע והטבות לאירועים מיוחדים כמו קייטנות קיץ לילדי העובדים.

קבלת פידבקים ויישום

חשוב מאוד לבצע סקר ולקבל חוות דעת מהעובדים בנוגע לשביעות הרצון שלהם ממקום העבודה על מנת להבין מה אפשר לשנות ולשפר כדי שהעובדים יהיו יותר מרוצים.
למשל, להעניק מגוון הטבות בתמהיל הנכון כמו ימי גיבוש, גמישות תעסוקתית, ארוחות, נסיעות לחו"ל וכדומה. אפשר לחלק משוב ולקבל מהעובדים חוות דעת ברורה על מנת להגדיר תוכנית הטבות שנתית כדי להעלות את רמת שביעות רצונם של העובדים ממקום העבודה. במשוב עצמו אפשר לבקש שהעובדים ידרגו אילו הטבות הם אהבו לפי סדר עדיפויות וכך תדעו אילו הטבות הן בעלות ערך גבוה בקרב העובדים שלכם.

אם גם אתם חברה, ארגון או מעסיק אשר מעוניינים לסבסד ארוחות לעובדים ואתם רוצים לשמוע על כל מה שלסיבוס יש להציע, צרו קשר איתנו עוד היום.

אנחנו זמינים בטלפון 09-9610600 שלוחה 1.

להתאמת תקציב עבורכם והצטרפות