חוות דעת (המלצת) עובדים על מקום העבודה וכיצד היא עוזרת להביא עובדים

 

בעידן של חבר מביא חבר, שמועות שמתפשטות כמו אש בשדה קוצים, פידבקים , דירוגים וביקורות ברשתות החברתיות, קל יותר להבין את הכוח הטמון בחוות דעת. לכן אין פלא שהמלצות של עובדים על מקום העבודה וכיצד אלה מסייעים במיתוג הארגון כמקום עבודה נחשק.
מספיק שיש מישהו בחבר'ה שעובד במקום מסוים ממנו הוא שבע רצון ומשוחח על כך עם חבריו, שבמקרה למדו אתו ובעלי הכשרה דומה. הוא מספר להם כמה נפלא לעבוד היכן שהוא עובד – החברים מתעניינים ומהר מאוד, כשנפתחת משרה פנויה, יש עליה יותר מתמודדים משהיו לולא אותו עובד מרוצה היה מדבר בשבחו של הארגון.

טיפוח המוניטין למשיכת מועמדים אטרקטיביים

חברות רבות פועלות היום במגוון מישורים על מנת שעובדיהן יהפכו לשגרירים ויטפחו את התדמית החיובית של החברה. הן מציעות הטבות רבות כמו סבסוד ארוחות, ימי גיבוש וכיף, פעילויות העשרה, איזון בין עבודה לחיים אישיים ועוד אטרקציות, מעבירות מחוונים ושומרות על שקיפות מול העובדים וכל זה כדי לשמר עובדים טובים וכדי שאלה ידבררו אותם בקרב מכריהם.
בחברות בהן הגיוס מאתגר למדי, דרושים אנשי מקצוע בעלי התמחות ספציפית ורק מעטים שיכולים לאייש את המשרה, התדמית בקרב העובדים חשובה אף יותר. החברות מציעות לעובדים גם מענקים מיוחדים על כל מועמד שיגיע להתראיין במידה והוא אכן עונה לקריטריונים שנקבעו בפרופיל המשרה. ארגונים שאינם נהנים ממוניטין חיובי עשויים למצוא את עצמם בתעשייה הקטנה והצפופה במצב של מצוקת כוח אדם ויתקשו מאוד להשיג עובדים טובים ויצרכו להשקיע יותר בחיזור אחריהם מאשר ארגונים הממותגים בשוק כארגונים מובילים.

מדרגים ומשפיעים

מדי שנה מתפרסמים דירוגים שונים בנוגע לחברות שהכי טוב לעבוד בהן ולרוב מדובר בחברות בהן העובדים הם אלה שדירגו את החברה על פי פרמטרים שונים מסביבה תעסוקתית ועד הטבות שונות. חוות דעת אלה שוות זהב ומועמדים פוטנציאליים שקוראים את אותם דירוגים מסמנים לעצמם באילו חברות ירצו לעבוד ואף שולחים מיוזמתם קורות חיים ומבקשים להתראיין וכל שצריך זה לבחור את הטובים ביותר. כלומר, הופעה בדירוגים יוקרתיים אלה היא קריטית לגיוס עובדים לחברה.
אתרי אינטרנט רבים, כמו למשל, אתר theworker בעלי השפעה רבה על דעת הקהל ובמיוחד על עובדים פוטנציאליים. המשתמשים באתר יכולים לכתוב חוות דעת מפורטת על מקום העבודה תוך כדי שהם מציינים יתרונות וחסרונות של מקום העבודה מנוחות בהגעה למקום העבודה דרך סבסוד ארוחות או משכורות גבוהות ביתרונות ועד יחס מזלזל או סביבה לא נעימה בחסרונות. האתר אומנם מחייב לשתף בחוות דעת את חברי הקהילה על מנת לקרוא את כל הביקורות השונות, אבל הוא מהווה מעין חלון ראווה למתעניינים בנוגע למצב של כל חברה.
אתר זה ודומיו מלמדים כמה חוות דעת (המלצת) עובדים על מקום העבודה היא כלי גיוס חשוב והשפעה על המוניטין של החברה בקרב לקוחות, משקיעים וכמובן עובדים חדשים או מועמדים. מומלץ להשקיע בטיפוח התדמית בקרב העובדים הקיימים על מנת ליהנות מתוצרים לאורך זמן, מעובדים שבוחרים לעבוד בארגון וממליצים עליו לחבריהם.

צרו קשר איתנו עוד היום - אנחנו זמינים בטלפון 09-9610600, שלוחה 1.

להתאמת תקציב עבורכם והצטרפות