טרנדים בגיוס עובדים שאתם חייבים להכיר

מודעות דרושים, שליחת קורות חיים ומרכזי הערכה כבר מעלים אבק אצל חלק לא קטן של החברות המובילות בשוק, ותהליכים אלו מתחילים להיראות כמו מנת חלקו של העבר. תהליכי הגיוס של חברות רבות עוברים שינוי ומתפתחים טרנדים חדשים בגיוס עובדים. הרשתות החברתיות תופסות מקום נרחב יותר, המבחנים המעשיים מקבלים יותר משקל מהמבחנים העיוניים וניתן דגש רב יותר לשימת המועמד במרכז.

בדיקה ברשתות החברתיות

כיום, בהחלט מתייחסים להתרשמות מעמיקה אודות המועמד מבדיקה של הפרופיל שלו ברשתות חברתיות; מה הוא כותב, מה הוא משתף, אילו תמונות הוא מעלה, ועד כמה המידע שיש לחברה עליו כמועמד, עומד בקנה אחד עם מה שמפורסם ברשת.

בינה מלאכותית

לא, זה לא מדע בדיוני. ישנן מערכות של בינה מלאכותית (AI) אשר משפרות את תהליכי חיפוש העבודה ומאפשרות לנתח באופן חכם את הכישורים והחוויות המקצועיות של המועמדים, תוך השוואה בין מועמדים נוספים. המידע במערכות הבינה המלאכותית מאפשר לבצע עיבוד חכם של מועמדים פוטנציאליים לתפקיד מסוים, ומאפשר שקיפות של כישורי העובדים בהמשך. במקום להסתפק בתיאור תפקיד יבש, המערכת מעבדת נתונים כגון מיומנויות מסוימות, כישורים מיוחדים, ומשווה את הנתונים בין המועמדים.

תחרויות מעשיות

אחד הטרנדים בגיוס עובדים שנהיה פופולארי במיוחד לאחרונה הוא קיום תחרויות מעשיות במקום מבחנים עיוניים. אתגרים טכנולוגיים מאפשרים לעובדים הפוטנציאליים לקבל טעימה מהעבודה בשטח, ומאפשרים למעסיקים להתרשם כיצד מועמד מסוים מתמודד עם אתגר מעשי. 

בחברה מסוימת למשל, חלק מתהליך הגיוס כולל אתגר שמזמין את אנשי האלגוריתמים לכתוב תוכנה שתדע לשחק את המשחק שפיתחו המהנדסים של המקום. מי שיזכה במספר הרב ביותר של הנקודות בוודאי יוזמן לראיון בחברה.

גיוס באמצעות VR (מציאות מדומה)

חלק מהחברות החליטו לקחת את נושא השקיפות צעד אחד קדימה, ולהציע למועמדים לחוות יום של מציאות מדומה בחיי החברה. הרעיון הזה צמח מתוך ההבנה שישנה תחרות לא קטנה בשוק, על הטאלנטים הרציניים, והיכולת של מועמד לחוות אין האוס איך מרגישה העבודה במקום מסוים, היא יקרה לאין שיעור.

היכולת לשקף למועמדים כיצד נראה יום עבודה, במה עוסקים, עם מי, היא משמעותית ביותר, במיוחד כשהחברות מתחרות על טאלנטים מסוימים.

התאמה למובייל

חשוב להבין כי גם חיפוש עבודה נעשה באמצעות הטלפון הנייד. לא כל האתרים והחברות מותאמים למובייל, וכתוצאה מכך, יכולים להפסיד מועמדים פוטנציאליים, שנתקלו בחסם כזה או אחר, מול אתר האינטרנט, שכאמור לא מותאם מובייל. השלמת טופס בטלפון הנייד יכולה לעיתים לקחת פי שתיים זמן מהמחשב, ומועמדים רבים מוותרים בשלב זה על הגשת מועמדות.